Napadli ďalšieho ruského novinára

NETKY.SK • 9 November 2010, 8:7 • 2 min
Napadli ďalšieho ruského novinára

Napadli ďalšieho ruského novinára

slovakia

left justify in out

img

Dva dni po brutálnom útoku na novinára Olega Kašina napadli v Rusku ďalšieho reportéra. Žurnalistu v noci nadnes zbili dvaja muži do bezvedomia a okradli v meste Žukovskij pri Moskve, oznámila polícia.
      Anatolij Adamčuk, ktorý pracuje pre miestne noviny, sa stal terčom útoku neďaleko redakcie. Jeho kolegovia sa domnievajú, že útok, pri ktorom utrpel otras mozgu, súvisel s jeho správami o plánoch vyrúbať neďaleký les pre výstavbu kontroverznej diaľnice.
      Kašina (30) v noci na sobotu prepadli v Moskve dvaja muži, ktorí mu spôsobili zlomeniny nôh, prstov a sánky a spôsobili mu aj vnútorné zranenia. Politický spravodajca prestížneho denníka Kommersant je stále v kóme.
      Po útoku na Kašina, ktorý vyšetrujú ako pokus o vraždu, dal prezident Dmitrij Medvedev generálnej prokuratúre a ministerstvu vnútra pokyn, aby sa ujali vyšetrovania. Vyzval tiež na lepšiu ochranu novinárov vzhľadom na spoločenský význam ich práce, informovala tlačová agentúra Interfax.
      "Úrady nesú priamu zodpovednosť za to, čo sa stalo, pretože dovolia, aby ľudskoprávni aktivisti a tí, ktorí sa angažujú v spoločnosti, boli očierňovaní," povedal bývalý ruský vicepremiér Boris Nemcov.
      Kašin bol častým kritikom demokratického pokroku v Rusku. Naposledy písal o kontroverznom budovaní diaľnice, pre ktoré plánujú vyrúbať les na okraji Moskvy. Ďalšieho novinára, ktorý robil kampaň v záujme zachovania lesa, neznámi páchatelia koncom roka 2008 zbili takmer na smrť.

Zdroj: TASR/DPA, Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona