Najvyšší súd odmietol dovolanie Ilčišina z kauzy Transpetrol, trest si musí odsedieť

NETKY.SK • 17 Jún 2022, 09:34 • 2 min
Najvyšší súd odmietol dovolanie Ilčišina z kauzy Transpetrol, trest si musí odsedieť

BRATISLAVA – Najvyšší súd (NS) SR odmietol dovolanie Ignáca Ilčišina z kauzy Transpetrol.

slovakia

left justify in out

Odsúdený bol na 11-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody za trestný čin podvodu. Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) o tom informoval na sociálnej sieti. „NS SR na neverejnom zasadnutí päťčlenného senátu konanom 20. mája 2022 odmietol dovolanie odsúdeného podnikateľa I. I., ktorý bol právoplatne odsúdený v tejto trestnej veci na trest odňatia slobody vo výmere 11 rokov,“ priblížila špeciálna prokuratúra.

 

img

 

ŠTS v Pezinku uznal v roku 2015 právnikov Ilčišina a Jána Husára za vinných z pokusu pokračujúceho obzvlášť závažného zločinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva. Husár dostal päťročný trest väzenia. Východoslovenskí právnici predstierali, že sú oprávnení konať v mene spoločnosti Transpetrol a uznávali pohľadávky voči štátnemu prepravcovi ropy. Ilčišin sa mal vydávať za predsedu predstavenstva akciovej spoločnosti, Husár za člena predstavenstva.

 

V júni 2009 mali uznať u súdnej exekútorky v Prahe v mene Transpetrolu neexistujúce dlhy voči dvom spoločnostiam v celkovej výške 13,173 milióna eur vrátane zmluvných pokút. Pritom sa zaviazali, že Transpetrol ich zaplatí do 10. júna 2009. Dvojica zároveň súhlasila s priamou vykonateľnosťou exekučných zápisov, ak nebudú dlhy uhradené. Transpetrol v dôsledku toho čelil exekúciám, v ktorých mu boli zablokované platby jeho českých odberateľov.

 

Možno vás zaujme: Polícia informovala o falošných bombáchtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies