Najlepší album roka podľa magazínu Pitchfork majú Run The Jewels

NETKY.SK • 18 December 2014, 14:14 • 2 min
Najlepší album roka podľa magazínu Pitchfork majú Run The Jewels

USA - Najlepším tohtoročným albumom je podľa amerického magazínu Pitchfork nahrávka Run The Jewels 2 hip-hopového dua Run The Jewels. Za druhou štúdiovkou americkej formácie, ktorú tvoria El-P a Killer Mike, nasleduje britská speváčka FKA twigs a jej LP1. Do prvej trojky sa dostala aj kapela z Philadelphie The War On Drugs so štúdiovkou Lost In The Dream.

slovakia

left justify in out

Na štvrtej priečke skončil Aphex Twin a album Syro, piata je hudobníčka Grouper s nahrávkou Ruins a šieste miesto patrí kapele Swans, ktorá v máji vydala štúdiovku To Be Kind. V prvej desiatke sú aj interpreti ako Sun Kil Moon, Todd Terje, Ariel Pink a Caribou. Magazín Pitchfork zostavil rebríček 50 najlepších albumov. Na 16. priečke je americká hudobníčka St. Vincent s rovnomenným počinom, ktorý hudobní kritici a nezávislí novinári spolupracujúci s britským týždenníkom New Musical Express (NME) vyhlásili za najlepší album roka 2014. 

 

Do 50-členného rebríčka sa dostali napríklad aj Future Islands s nahrávkou Singles, ktorej patrí 22. miesto. Za nimi nasleduje Lykke Li s počinom I Never Learn. Rapperka Azealia Banks sa so štúdiovkou Broke With Expensive Taste prebojovala na 25. priečku. Speváčka Taylor Swift sa môže radovať z 31. miesta, a to vďaka albumu 1989. Ariane Grande, ktorá tento rok vydala druhú štúdiovku My Everything, patrí priečka číslo 46. O jedno miesto tak predbehla zoskupenie Shellac, v ktorom pôsobí aj uznávaný producent Steve Albini, a ich nahrávku Dude Incredible. Zoznam uzatvára austrálsky hudobník Ben Frost s albumom Aurora. 

 

Rebríček 20 najlepších albumom roka 2014 podľa magazínu Pitchfork: 

1. Run The Jewels - Run The Jewels 2 
2. FKA twigs - LP1 
3. The War On Drugs - Lost In The Dream 
4. Aphex Twin - Syro 
5. Grouper - Ruins 
6. Swans - To Be Kind 
7. Sun Kil Moon - Benji 
8. Todd Terje - It's Album Time 
9. Ariel Pink - Pom Pom 
10. Caribou - Our Love 
11. Perfume Genius - Too Bright 
12. Mac DeMarco - Salad Days 
13. Spoon - They Want My Soul 
14. Real Estate - Atlas 
15. Angel Olsen - Burn Your Fire For No Witness 
16. St. Vincent - St. Vincent 
17. Flying Lotus - You're Dead! 
18. Arca - Xen 
19. Sharon Van Etten - Are We There 
20. Vince Staples - Hell Can Wait EPtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona