"Nacistická babka" poputuje za mreže za opakované popieranie holokaustu

NETKY.SK • 29 November 2017, 08:17 • 2 min
"Nacistická babka" poputuje za mreže za opakované popieranie holokaustu

BERLÍN - Odvolací súd v nemeckom meste Detmold potvrdil v utorok rozsudok pre známu 89-ročnú popieračku holokaustu Ursulu Haverbeckovú, nemeckými médiami prezývanú ako "Nacistická babka".

slovakia

left justify in out

Haverbecková si na základe uvedeného verdiktu odsedí vo väzení 14 mesiacov. Súd ju usvedčil z opakovaného popierania holokaustu, čo je v Nemecku považované za trestný čin, informovala agentúra AP.

 

Haverbecká sa na pôde tejto inštancie odvolala voči rozhodnutiu nižšieho súdu z roku 2016. Podľa vtedajšieho verdiktu sa totiž dopustila trestného činu tým, že starostovi Detmoldu napísala list, v ktorom tvrdila, že nacistický koncentračný tábor Auschwitz nikdy neslúžil na masové vyhladzovanie Židov, no bol len pracovným táborom. V záverečnej reči na tomto súde Haverbecková zároveň opäť poprela holokaust.

 

Haverbeckovú za podobné činy opakovane nemecké súdy súdili aj odsúdili už predtým, rozsudky však doposiaľ nie sú právoplatné a samotná seniorka sa proti nim odvoláva. Haverbeckovej právni zástupcovia sa podľa agentúry DPA plánujú odvolať aj proti utorňajšiemu rozsudku.

 

Za verejné schvaľovanie, popieranie alebo zľahčovanie masového vyvražďovania Židov v ére nacistickej Tretej ríše hrozia v Nemecku tresty v rozsahu od pokuty až po päťročný pobyt vo väzení.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Z.
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies