Na Záhorí sa počas víkendu uskutoční viacero zaujímavých podujatí

NETKY.SK • 20 Máj 2022, 07:52 • 2 min
Na Záhorí sa počas víkendu uskutoční viacero zaujímavých podujatí

SMRDÁKY – Popri otvorení turistickej sezóny v kráľovskom meste Skalica, ktoré je spojené s tradičným podujatím Trdlofest, je na Záhorí na výber počas víkendu (21. a 22. 5.) viacero ďalších akcií.

slovakia

left justify in out

img

 

Podujatia s historickým podtónom sa odohrajú pri Lozorne a na hrade Branč pri Senici. „V gazdovskej dedinke Abeland budú pre návštevníkov v rámci stredovekého dňa pripravené šermiarske vystúpenia, množstvo historických hier, ale aj dobová hudba. Kto má odvahu, môže sa pre zmenu na hrade Branč uchádzať o pohár vojvodu Ctibora, kde sa súťaží v tradičnej lukostreľbe,“ uviedol výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.

 

 

Netradičná udalosť je pripravená v obci Kúty v okrese Senica. „Podujatie pod názvom Slávnostní otvorení Stodouy 1820 zakončí šesť rokov trvajúce sťahovanie historickej stodoly. Súčasťou budú vystúpenia folklórnych a hudobných zoskupení, ale aj ochutnávka vín,“ uviedol člen občianskeho združenia Pjekné Mjestečko, ktoré sťahovanie realizovalo, Filip Húšťava.

 

 

Pre záujemcov o históriu ponúka Záhorské múzeum v Skalici Deň otvorených dverí. Okrem viacerých sprievodných podujatí odprezentuje múzeum vo výstavnom priestore panelovú výstavu o histórii k 650. výročiu povýšenia Skalice na slobodné kráľovské mesto.

 

 

Do Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne zavítajú v sobotu hasiči v rámci Púte hasičov. Zraz jednotiek bude na námestí o 13.00 h a nasledovať bude slávnostný sprievod a svätá omša.

 

 

Kultúrny program je pripravený v sobotu večer v dome kultúry v Senici. „Spevácky zbor mesta Senica Cantilena sa predstaví pri príležitosti 50. výročia osláv vzniku tohto umeleckého telesa. Súčasťou bude aj krst publikácie s názvom 50 rokov Cantileny,“ informoval primátor mesta Senice Martin Džačovský.

 

 

Možno vás zaujme: Začal sa filmový festival v Cannes. Kto najviac očaril?
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies