Na strednom a západnom Slovensku bol v uplynulých dňoch každé ráno prízemný mráz

NETKY.SK • 22 Apríl 2019, 17:00 • 2 min
Na strednom a západnom Slovensku bol v uplynulých dňoch každé ráno prízemný mráz

BRATISLAVA - Meteorológovia zaznamenali od 15. do 21. apríla na juhu západného a stredného Slovenska každý deň ráno prízemný mráz.

slovakia

left justify in out

Zároveň v uplynulých dňoch pozorovali pri jasnej alebo takmer jasnej oblohe veľké rozdiely medzi popoludňajším maximom a ranným minimom teploty. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

 

Každý deň ráno bol prízemný mráz napríklad na meteorologických staniciach Kuchyňa, Piešťany, Hurbanovo, Dudince a Lučenec - Boľkovce.

 

img

 

"Pre tieto lokality platí, že tu počas týždňa pri zemi každé ráno mrzlo," uviedol SHMÚ. Rozdiel medzi minimálnou teplotou vo výške dva metre nad povrchom a v hladine päť centimetrov nad zemou bol počas minulých nocí pre všetky vyššie uvedené stanice zväčša tri až sedem stupňov Celzia.

 

"Popoludní sme na už uvedených staniciach najmä v posledných dňoch namerali pomerne vysokú teplotu 22 až 25 stupňov Celzia. Hlavným dôvodom veľkej dennej amplitúdy teploty bol veľmi suchý vzduch," vysvetlili meteorológovia.

 

V Dudinciach bola relatívna vlhkosť vzduchu v piatok (19.4.) popoludní prechodne len 18 percent. Prízemný mráz sa ráno počas uplynulých dní vyskytoval aj vo Východoslovenskej nížine, ale SHMÚ ho tam nepozoroval v každom dni.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies