Na severe Slovenska silno fúka a tvoria sa snehové jazyky

NETKY.SK • 7 December 2013, 06:23 • 2 min
Na severe Slovenska silno fúka a tvoria sa snehové jazyky

BRATISLAVA - Všetky diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý, okrem severného úseku D1 Ivachnová - Jánovce, kde je vrstva kašovitého snehu do 1 cm a R3 Trstená - Tvrdošín, kde je do 2 cm kašovitého snehu.

slovakia

left justify in out

Na cestách I. - III. triedy v okresoch Poprad, Levoča a Kežmarok bol vyhlásený II. stupeň kalamitnej situácie. Na D1 Ivachnová - Jánovce je vplyvom silného sneženia a prudkého nárazového vetra dohľadnosť znížená do 100 m. 

V dôsledku silného nárazového vetra sa tvoria snehové jazyky na cestách I/67 Tatranská Kotlina - Ždiar, I/67 Sp.Belá - KK, I/77 Sp. Belá - Bušovce, II/534 PP - Starý Smokovec, II/536 Ľubica - Vrbov, III/67017 PP - Spišské Bystré, III/53403 PP - Veľký Slavkov, III/67022 Žakovce - Huncovce, III/67025 Stráne. Snehové záveje a znížená dohľadnosť je aj na cestách I. - III. triedy v okresoch Kežmarok a Stará Ľubovňa. 

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je na väčšine územia Slovenska prevažne vlhký až mokrý. Na Orave, Kysuciach a Liptove je zväčša pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hr. do 5 cm a na Spiši do 3 cm. 

Všetky horské priechody (HP) sú zjazdné, okrem HP Donovaly, ktorý je uzatvorený pre nákladné vozidlá nad 10,0 m dĺžky pre sneženie a silný nárazový vietor. Povrch vozoviek ostatných horských priechodov je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu v hrúbke do 3 cm, HP Huty, Besník a Čertovica až do 5 cm. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies