Na Oktoberfeste v Mníchove sa vypilo 6,9 milióna litrov piva

NETKY.SK • 7 Október 2012, 19:17 • 2 min
Na Oktoberfeste v Mníchove sa vypilo 6,9 milióna litrov piva

Na Oktoberfeste v Mníchove sa vypilo 6,9 milióna litrov piva - Zaujímavosti Organizátori 179. ročníka pivných slávností Oktoberfest v nemeckom Mníchove dnes oznámili, že na najväčšom ľudovom festivale na svete, ktorý sa dnes skončil, sa vypilo 6,9 milióna

slovakia

left justify in out

img

Organizátori 179. ročníka pivných slávností Oktoberfest v nemeckom Mníchove dnes oznámili, že na najväčšom ľudovom festivale na svete, ktorý sa dnes skončil, sa vypilo 6,9 milióna litrov piva.

Každoročné nemecké pivné slávnosti, ktoré sa začali 22. septembra, prilákali 6,4 milióna návštevníkov z celého sveta. To je pokles oproti rekordu z roku 2011, keď prišlo 6,9 milióna návštevníkov a vypili 7,5 milióna litrov obľúbeného nápoja.

Miestny Červený kríž oznámil, že počas tohtoročných pivných slávností sa vyše 800 ľudí opilo do štádia bezvedomia.

Policajný hovorca informoval, že policajný zbor mal 2000 telefonátov, po ktorých musel ísť zasahovať, a tak bol "viac než do krajností" vyťažený. Väčšina trestných činov sa však týkala vreckových zlodejov.

Tento rok zjedli návštevníci na Oktoberfeste približne 116 volov a 57 teliat, pričom tieto jedlá "spláchli" pivom, ktorého liter stál 9,50 eura.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies