Na NAKA vypovedá kľúčový svedok proti Zoroslavovi Kollárovi, má hovoriť o obrovských úplatkoch za krytie ilegálneho obchodu s cigaretami

NETKY.SK • 12 Apríl 2021, 10:13 • 2 min
Na NAKA vypovedá kľúčový svedok proti Zoroslavovi Kollárovi, má hovoriť o obrovských úplatkoch za krytie ilegálneho obchodu s cigaretami

BRATISLAVA - Národná kriminálna agentúra (NAKA) podľa informácií televízie Joj začala s rozsiahlym výsluchom kľúčového svedka proti podnikateľovi Zoroslavovi Kollárovi, Ľudovítovi Makóovi a ďalším obvineným osobám.

slovakia

left justify in out

Tí mali dostávať údajne „obrovské úplatky“ za krytie ilegálneho obchodu s cigaretami. Informuje o tom spravodajský portál televízie Noviny.sk. Podľa televízie vyšetrovatelia NAKA vypočúvajú svedka, ktorému odložili dočasné vznesenie obvinenia pre jeho spoluprácu a priznávanie trestnej činnosti.

Svedok Michal J. mal spolu s ďalšími osobami uplácať vtedajšieho šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa a ďalšie osoby v súvislosti so zaistením nelegálnych cigariet a dvoch kamiónov príslušníkmi KÚFS.

 

Za 30-tisíc eur chcel pre podsvetie získať spoluprácu s riaditeľom KÚFS Ľudovítom Makóom, ochranu pred daňovými kriminalistami pri bezproblémovej ilegálnej výrobe cigariet aj včasné varovania pred zásahmi príslušníkov KÚFS proti kšeftárom s cigaretami.

V prípade svedok vypovedá o pravidelných platbách za ochranu a vývoz ilegálnych cigariet na čierny trh. Mesačne malo ísť o 150-tisíc a 130-tisícové úplatky pre Makóa a ďalších obvinených, ktorí si takto vyplácané úplatky za „ochranu“ pred zásahom daňových kriminalistov delili podľa stanovenej schémy.

 

Prečítajte si tiež: Ľudovít Makó sabotoval v roku 2019 akciu proti nelegálnej výrobe cigariet

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies