Na českéj politickéj scéne to opäť vrie, podľa Sobotku u Zemana dochádza k rozpadu osobnosti

NETKY.SK • 23 Jún 2017, 16:23 • 2 min
Na českéj politickéj scéne to opäť vrie, podľa Sobotku u Zemana dochádza k rozpadu osobnosti

PRAHA - U prezidenta Miloša Zemana dochádza k rozpadu osobnosti, uviedol český premiér Bohuslav Sobotka v reakcii na štvrtkovú reláciu TV Barrandov, v ktorej hlava štátu predsedu vlády označila za sviňu a šedivú bytosť s charizmou fľaše od uhoriek.

slovakia

left justify in out

Sobotka na Zemanove slová zareagoval z Bruselu, kde sa zúčastňuje summitu Európskej únie. "Myslím, že... výroky prezidenta Zemana ukazujú, že u neho dochádza k rozpadu osobnosti a obavám sa, že to s plynúcim časom bude len horšie ...," napísal v noci nadnes Sobotka na Twitteri.

 

Prezident Sobotku kritizoval za to, že štyri mesiace pred voľbami odvolal ministra financií Andreja Babiša. "Keď niekto vyhadzuje svojho partnera štyri mesiace pred voľbami, tak sa správaš ako sviňa," uviedol Zeman.

 

Zeman tiež podotkol, že vláda si zaslúži slušnú známku za technické prevedenie, ale "umelecký dojem je mizerný". "Politici majú oslňovať v dobrom slova zmysle, ale keď tam máte šedivú bytosť, ktorá má charizmu fľaše od uhoriek, tak ťažko môžete oslňovať," uviedol.

 

Poslankyňa ODS Miroslava Němcová si myslí, že Zemanove výroky stupňujú degradáciu prezidentského úradu. Jeho počínanie podľa nej prehlbuje frustráciu ľudí z politiky.

 

"Pod heslom rozdeľuj a panuj šíri nenávisť a netoleranciu v našej spoločnosti. Jeho sústavný atak na slušnosť, zodpovednosť a na dodržiavanie písaných aj nepísaných pravidiel spôsobil prepad politickej kultúry v Českej republike na samé dno," dodala Němcová.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jozef Botos
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies