Na Bratislavskom hrade vystavujú historické a ľudové betlehemy

NETKY.SK • 9 December 2022, 17:00 • 2 min
Na Bratislavskom hrade vystavujú historické a ľudové betlehemy

BRATISLAVA - Na Bratislavskom hrade otvorili výstavu Pokoj ľuďom dobrej vôle. Predstavuje reprezentatívny výber historických a ľudových betlehemov z územia celého Slovenska i niektorých susedných európskych krajín ako Česko a Rakúsko.

slovakia

left justify in out

"Časovo pokrývajú obdobie od 18. po koniec 20. storočia," uvádza Slovenské národné múzeum (SNM) na svojej webstránke. Vyše 60 betlehemských celkov dopĺňajú maľby na skle, papieri a plátne s adventnou a vianočnou tematikou. Vystavené artefakty pochádzajú zo zbierok SNM – Historického múzea, Ľubovnianskeho múzea – Hradu v Starej Ľubovni a súkromných fondov. "Všetky predmety boli pre túto príležitosť zreštaurované," dodáva múzeum. "Ústredná myšlienka výstavy ´Pokoj ľuďom dobrej vôle´ nadobúda v dnešných nepokojných časoch mimoriadny zmysel, okrem krásneho zážitku chce zdôrazniť myšlienku kultúrnej a duchovnej spolupatričnosti Európy a víťazstvo betlehemského svetla nad tmou nenávisti," hovorí kurátorka a autorka výstavy Magdaléna Mrázová. Výstavu betlehemov na 2. poschodí Bratislavského hradu si môžu pozrieť záujemcovia denne, okrem utorka, od 10.00 do 18.00 h - posledný vstup je o 17.00 h.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies