Na berlínskych vianočných trhoch priotrávili ďalšiu, už ôsmu obeť

NETKY.SK • 13 December 2011, 09:47 • 2 min
Na berlínskych vianočných trhoch priotrávili ďalšiu, už ôsmu obeť

Na berlínskych vianočných trhoch priotrávili ďalšiu, už ôsmu obeť

slovakia

left justify in out

img

Nemecká polícia zaznamenala ďalší prípad otráveného nápoja na vianočných trhoch v Berlíne. Policajný hovorca Ivo Habedank dnes informoval, že muž v kostýme Santa Clausa ponúkol dvom dievčatám alkohol v papierových pohároch.
K incidentu došlo v sobotu večer približne o 22.00 hod na berlínskom námestí Alexanderplatz. Jedno dievča nápoj odmietlo, ale druhá 15-ročná dievčina vypila oba poháre. Čoskoro začala vracať a museli ju hospitalizovať.
Podľa polície išlo už ôsmu obeť, priotrávenú na vianočných trhoch. Dievča vypovedalo, že muž mal so sebou papierové poháre "s priezračnou tekutinou, silne voňajúcou za alkoholom". Zaželal im, aby si to vychutnali a zmizol v dave.
Pri ceste domov obeť stále vracala a o príhode povedala priateľovi, ktorý hneď zavolal políciu. Pätnásťročné dievča dovtedy o jedovatom nápoji na vianočných trhoch nepočulo. Ešte počas noci ju mohli prepustiť z kliniky. Podobne ako v ďalších prípadoch bola odobraná krv na analýzu.
Polícia nevylúčila, že v prípade Santa Clausa a muža ponúkajúceho fľaštičky s nápojmi pod zámienkou narodenia dcéry, mohlo ísť o toho istého páchateľa. Medzi priotrávenými osobami bola aj jedna Slovenka.

Zdroj: TASR/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies