Na Bali sa koná 10. Svetové fórum vody. Tohtoročná téma je „Voda pre zdieľanú prosperitu“

NETKY.SK • 21 Máj 2024, 17:15 • 2 min
Na Bali sa koná 10. Svetové fórum vody.  Tohtoročná téma je „Voda pre zdieľanú prosperitu“

BALI - Najväčšie medzinárodné stretnutie vo vodnom sektore sa plánuje na Bali v dňoch 18. – 24. mája 2024 s témou „Voda pre zdieľanú prosperitu“ . Za cieľ si kladie odpovedať na globálne výzvy a potenciály spôsobené rastúcim populačným rastom a urbanizáciou.

slovakia

left justify in out

Na indonézskom ostrove Bali sa v pondelok oficiálne otvoril 10. ročník s témou„Voda pre zdieľanú prosperitu“. Na oficiálnom otváracom ceremoniáli sa zúčastnilo množstvo vedúcich predstaviteľov krajín a zástupcov Organizácie Spojených národov.

10. Svetové fórum o vode sa zameralo na štyri témy, a to ochranu vody, čistú vodu a sanitáciu, potravinovú a energetickú bezpečnosť a zmierňovanie následkov prírodných katastrof.

Indonézsky prezident Joko Widodo vo svojom úvodnom prejave uviedol, že v roku 2050 sa predpokladá, že 500 miliónov malých farmárov, ktorí prispievajú 80 percentami svetových potravín, bude najviac ohrozených suchom.

"Dnešným stretnutím na Bali Indonézia dúfa, že svet si môže neustále podávať ruky, aby posilnil záväzok spolupracovať pri prekonávaní globálnych výziev súvisiacich s vodou," povedal prezident Joko Widodo.

Predseda Svetovej rady pre vodu Loic Fauchon, ktorý sa tiež vyjadril na fóre, povedal, že voda ľuďom prináša veľa a spája ich, avšak planétu Zem poškodili práve ľudia. "A sme tu preto, lebo vedomí si tejto tragédie ju chceme napraviť a dať budúcim generáciám nádej, túžbu a pokoj," povedal.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Xinhua, Foto: Malaysia China Insight
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies