Na autosalónoch už mužský zrak pohľadné hostesky dlho tešiť nebudú: Výrobcovia áut chcú genderovú vyváženosť

NETKY.SK • 4 Október 2018, 11:53 • 2 min
Na autosalónoch už mužský zrak pohľadné hostesky dlho tešiť nebudú: Výrobcovia áut chcú genderovú vyváženosť

Autosalóny už skutočne budú len o autách.

slovakia

left justify in out

Tiež ste sa niekedy počas prehliadky autosalónu zamysleli nad tým, čo má mladá krásna študentka spoločné s terénnym automobilom? Skutočne je taká odborníčka a dokáže fundovane odpovedať na všetky otázky ohľadom parametrov vozidla? Žiaľ, to vo väčšine prípadov nebol ten pravý dôvod. Zvodné hostesky mali jednoducho prilákať mužskú pozornosť a nenápadne ich tým pozvať k stánku konkrétnej automobilky. Zdá sa však, že s tým bude čoskoro koniec.

 

Už pred dvoma rokmi autosalón v Pekingu úplne zakázal sporo odeté dámy pri stánkoch. Tento trend sa postupne preniesol aj do Európy. Tohoročný parížsky autosalón bol napríklad už citeľne iný a všimli si to aj jeho návštevníci. Na jednotlivých stanovištiach sa síce nachádzali aj ženy, no bolo ich zreteľne menej a pôsobili odbornejšie. Popri nich tu boli aj muži s tabletmi, ktorí mali o predvádzaných modeloch všetky potrebné informácie.

 

img

Zdroj: SITA

 

Automobilky si dali za cieľ klásť väčší dôraz na genderovú vyváženosť, aby ženy neboli vnímané len ako sexuálne objekty. Ich primárnym cieľom je záujemcu o produkte informovať. U väčšiny návštevníkov sa táto zmena stretla s pozitívnym prijatím.

 

Na druhej strane sú známe výskumy, ktoré dokázali, že ľudské telo v sexualizovanej podobe má skutočne veľký potenciál pritiahnuť pozornosť smerom k produktu, avšak celá táto pozornosť sa v konečnom dôsledku sústreďuje na príťažlivé telo, a tak jednotlivec spätne vôbec nie je schopný dešifrovať, na čo bola reklama určená. Tento spôsob sa teda javí ako kontraproduktívny.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies