Myšlienka mediálneho komplexu je absolútne legitímna
Myšlienku realizácie mediálneho komplexu považuje minister kultúry a cestovného ruchu Daniel Krajcer za absolútne legitímnu. Poukázal pritom na technický stav budov Slovenskej televízie a Slovenského rozhlasu. Priestory oboch inštitúcií nie sú v súčasnosti plne využívané a niektoré časti sídla STV v Mlynskej doline sú v havarijnom stave.
"Je otázkou, prečo by sa takto neefektívne mali vynakladať finančné prostriedky len na zachovanie súčasných sčasti nevyhovujúcich priestorov, a nie na rozvoj. Z tohto pohľadu je táto úvaha absolútne legitímna," vysvetlil v rozhovore pre TASR.
Ide podľa neho o jednu z alternatív, ako riešiť zúfalý priestorový stav televízie, ale aj lepšiu efektivitu rozhlasu. Vyriešenie tejto otázky sa bude odvíjať od technologického a finančného auditu budov, ktoré si dá rezort vypracovať.
Zatiaľ sa neuvažuje o tom, že by sa do mediálneho komplexu presťahovala aj TASR. Krajcer poznamenal, že agentúra zvládla túto oblasť veľmi efektívne. "Po predaji budovy sa znížili náklady, čo hodnotím pozitívne. Bol to dobrý a rozumný krok. Je to dobrý príklad, ako môžu veci fungovať a najmä v dnešnom technologickom veku už nie je potrebné mať také obrovské priestory," domnieva sa.
Predchádzajúca vláda schválila rámcovú koncepciu spoločného mediálneho komplexu 20. mája 2009. Pre nesúhlas vtedy koaličnej ĽS-HZDS, ktorá dlhodobo vystupovala proti jeho výstavbe, sa jeho zrealizovanie zabrzdilo. Stalo sa tak kvôli tomu, že parlament neschválil novely zákonov o STV a SRo. Tie by umožnili týmto verejnoprávnym médiám stavať pre svoje potreby aj na pozemkoch vo vlastníctve štátu. Exminister Marek Maďarič vyjadril vlani v decembri presvedčenie, že po júnových voľbách sa nájde politická vôľa na úspešné dotiahnutie projektu.
Zdroj: TASR
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies