Muž ušiel zo štátnej karantény v Košiciach, hrozia mu dva roky nepodmienečne

NETKY.SK • 17 Apríl 2020, 13:59 • 2 min
Muž ušiel zo štátnej karantény v Košiciach, hrozia mu dva roky nepodmienečne

KOŠICE - V dnešných dňoch akoby si niektorí ľudia neuvedomovali, čo všetko je v stávke v prípade nerešpektovania opatrení pred koronavírusom, ktoré nariadila vláda SR. Nejde len o peňažný trest, ale ako v nasledujúcom prípade, môže ísť aj o hrozbu spojenú s odňatím slobody na niekoľko rokov.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Trestný čin 

Trest odňatia slobody až na dva roky hrozí 31-ročnému mužovi, ktorý sa nepodrobil určenej karanténe a karanténne stredisko v Košiciach svojvoľne opustil. Obvinený je z trestného činu porušovania povinností za krízovej situácie. Informovala o tom v dnešných hodinách košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

 

img

 

Spočiatku sa chcel vrátiť do Maďarska

Muž mal ešte v pondelok (13. 4.) krátko po 13.30 h spolu s tehotnou priateľkou a maloletým dieťaťom v osobnom aute prekročiť hranice Slovenska v smere z Maďarska. Opatrením Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR sa pritom všetkým osobám, ktoré od 6. apríla vstúpia na územie SR, nariaďuje izolácia v zariadeniach určených štátom na dobu nevyhnutnú na vykonanie diagnostiky ochorenia COVID–19.

 

"Keďže na tehotné ženy sa v tomto prípade vzťahuje výnimka, tehotnej priateľke bola nariadená karanténa v domácom prostredí. Vodič s maloletým dieťaťom bol poučený o povinnosti strpieť izoláciu v zariadeniach určených štátom, čo však odmietol, a uviedol, že sa radšej vráti na územie Maďarska, čo mu bolo umožnené," uviedla Ivanová.

 

Klamanie ohľadom prekročenia hranice 

V ten istý deň muž s dieťaťom krátko pred 16.00 h opäť prekročil štátnu hranicu. Uviedol pritom, že je živnostník a na územie republiky vstupuje s cieľom výkonu práce, čo však dokladovať nevedel. Počas doby, kým bolo určené zariadenie na vykonanie izolácie, ho muži zákona vyzvali, aby zotrval na mieste, výzvu však neuposlúchol a z miesta odišiel. Policajti po ňom pátrali a na druhý deň ho našli v košickej mestskej časti Šaca.

 

img

 

Svojvoľné opustenie štátnej karantény 

"Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol muž odovzdaný do jedného z košických zariadení štátnej karantény. Pár minút po 18.00 h však karanténne zariadenie svojvoľne opustil," konštatovala hovorkyňa. Zanedlho však 31-ročný Marián opäť skončil v rukách policajtov, tentoraz putoval priamo do cely policajného zaistenia. Okrem vzneseného obvinenia bol spracovaný podnet na jeho väzobné stíhanie, ktorý sudca Okresného súdu v Košiciach akceptoval a obvineného vzal do väzby. Výsledok jeho testu na ochorenie COVID-19 bol negatívny.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies