Motorový vlak Štiavnická Anča premaľoval dizajnér Gavalda na kryštál

NETKY.SK • 16 November 2011, 00:24 • 2 min
Motorový vlak Štiavnická Anča premaľoval dizajnér Gavalda na kryštál

Motorový vlak Štiavnická Anča premaľoval dizajnér Gavalda na kryštál

slovakia

left justify in out

img

Motorový vlak, ktorý premáva medzi Banskou Štiavnicou a Hronskou Dúbravou známy ako "Štiavnická Anča", sa zmenil na kryštál. Počas víkendu ho do nového šatu premaľoval grafický dizajnér Ondrej Gavalda. TASR o tom informoval vedúci tímu komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Alexander Buzinkay.
Originálne premaľovaný vlak vyrazil s prvými cestujúci na pravidelnú linku v nedeľu (13.11.) popoludní zo štiavnickej železničnej stanice. "Biele, sivé, ale i zlaté a strieborné plochy pripomínajú vzácne minerály, ktoré sa tu kedysi ťažili," vysvetlil prvým cestujúcim Gavalda.
Nový náter má byť nielen netradičný, ale aj kvalitný. "Použili sme tie najlepšie farby," dodala Zuzana Bodnárová z banskoštiavnického občianskeho združenia Štokovec - priestor pre kultúru.
Kryštálový dizajn by mal podľa združenia prebudiť motorovú lokálku k novému životu a priniesť na trať viac cestujúcich. Autora víťazného návrhu vybrala odborná porota.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies