Mišenku prepustili na slobodu a potom opäť zadržali!

NETKY.SK • 4 December 2013, 17:04 • 2 min
Mišenku prepustili na slobodu a potom opäť zadržali!

BRATISLAVA - Viliama Mišenku, obvineného z viacerých vrážd, prepustili dnes na slobodu.

slovakia

left justify in out

"Špecializovaný trestný súd (ŠTS) dnes o prepustení z väzby obvineného Viliama MIŠENKU nerozhodoval," uviedla dnes hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Podľa zatiaľ neoficiálnych informácií ho na slobodu prepustil Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Viliama Mišenku však krátko po prepustení opäť zadržali.

"Vzhľadom na skutočnosť, že došlo k zmene dôkaznej situácie, prokurátor ÚŠP reagoval na novovzniknutú situáciu a rozhodol, že dôvody väzby pominuli. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa nebudeme k veci v súčasnosti podrobnejšie vyjadrovať," uviedla dnes pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Viliama Mišenku však krátko po prepustení opäť zadržali a podľa neoficiálnych informácií išlo o zadržanie zo strany príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). 

Najvyšší súd (NS) SR 26. novembra na svojom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Viliama Mišenku voči väzbe a ponechal ho za mrežami. TASR o tom vtedy informoval Tlačový odbor NS SR.

Sudca ŠTS v Banskej Bystrici 17. októbra vypočul obvineného, pretože požiadal o prepustenie na slobodu, avšak pred rozhodnutím si musel preštudovať viaceré nové dokumenty. Nakoniec ho z väzby neprepustil.

Viliama MIŠENKU stíhajú napríklad za výbuch v topoľčianskej firme Euromont TO z augusta 2009 a vinia ho z účasti na viacerých vraždách vrátane vraždy jedného z bossov sýkorovcov Petra Čongrádyho, alias Čongiho. Pred slovenskou políciou sa skrýval v zahraničí. Zadržali ho 2. januára 2013 počas prechádzky na pláži na ostrove Margarita vo Venezuele. Po eskortovaní na Slovensko bol vzatý do väzby. Podľa posledných rozhodnutí súdov by v nej mal zostať aspoň do apríla 2014.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies