Ministerstvo spravodlivosti dostali od MF peniaze na dofinancovanie tohtoročného rozpočtu

NETKY.SK • 2 December 2014, 19:18 • 2 min
Ministerstvo spravodlivosti dostali od MF peniaze na dofinancovanie tohtoročného rozpočtu

BRATISLAVA - Ministerstvo spravodlivosti sa dnes dohodlo s ministerstvom financií na navýšení tohtoročného rozpočtu o milión eur.

slovakia

left justify in out

Peniaze sa použijú na dofinancovanie deficitu miezd zamestnancom ministerstva a súdov za november a vyplatenie podľa aktuálnych možností koncoročných odmien zamestnancom justície. Netýka sa to sudcov, ktorých platy sú upravené osobitným zákonom. Uvádza sa to v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytla hovorkyňa Alexandra Donevová. Zároveň budú zrealizované viaceré presuny v rámci kapitoly rezortu. Donevová vyhlásila, že platy všetkých zamestnancov budú riadne a včas vyplatené.

 

Stále sú potrebné prostriedky na dofinancovanie miezd za mesiac december v celkovej výške 3 057 821 eur a v oblasti výdavkov na prevádzku v celkovej výške 9 288 997 eur, z toho 4 720 930 eur v oblasti výdavkov na súdne konania (advokátom ex offo, znalcom, exekútorom, notárom, tlmočníkom, prekladateľom, prísediacim a svedkom), v ktorých evidujeme aktuálne neuhradené záväzky vo výške 4 079 358 eur, upozornila Donevová. MS SR už pri návrhu rozpočtu na roky 2014 – 2016 upozornilo na nepriaznivú situáciu. Rovnako tak aj v priebehu roka, naposledy v novembri, konštatovala. 

 

MS SR zdôrazňuje, že zrýchľovať súdne konanie, zvyšovať vymožiteľnosť práva a tým prispievať k celkovej stabilite právneho prostredia, ktoré je nevyhnutnou podmienkou udržateľného hospodárskeho rastu, nie je možné bez riadneho finančného zabezpečenia činnosti orgánov rezortu spravodlivosti. MS SR preto verí, že spolupráca s MF SR povedie k vyriešeniu aktuálnych problémov tohtoročného rozpočtu kapitoly a v budúcnosti dôjde k systémovému riešeniu otázok financovania justície, uvádza sa v stanovisku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies