SPIŠSKÁ STARÁ VES - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok vyzval na zastavenie šírenia nenávisti po štvrtkovom útoku na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi, pri ktorom zomreli dve ženy a jedna študentka bola zranená. Na tlačovom brífingu zdôraznil dôležitosť ukľudnenia situácie a vyzval politikov, aby prestali šíriť neoverené verzie o motíve páchateľa.
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok vyzval na zastavenie šírenia nenávisti po štvrtkovom útoku na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi.
Na tlačovom brífingu zdôraznil, že ako politik a otec dvoch detí, je pre neho dôležité neprilievať olej do ohňa a situáciu ukľudniť. Vyzval politikov, aby prestali šíriť zaručené verzie o motíve páchateľa a aby sa zamerali na zastavenie šírenia nenávisti.
Minister potvrdil, že udalosť je predmetom vyšetrovania a vyzdvihol postup polície a orgánov činných v trestnom konaní. Zároveň deklaroval, že ako minister urobí všetko pre ochranu detí, rodičov a pedagógov a pre elimináciu podobných prípadov v budúcnosti.
Na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi došlo vo štvrtok k útoku, pri ktorom zomreli dve ženy vo veku 18 a 51 rokov. Zranená bola 18-ročná žena, ktorú so stredne ťažkými poraneniami previezli do nemocnice v Poprade.
Útočiť nožom na viaceré osoby mal 18-ročný žiak gymnázia. Polícia ho zadržala a v súčasnosti už nehrozí bezprostredné ohrozenie. Prípadom sa zaoberá Úrad boja proti organizovanej kriminalite.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies