Minister pôdohospodárstva pohrozil podaním demisie

NETKY.SK • 11.03 • Čítanie 2 min

BRATISLAVA – Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský pohrozil svojou demisiou. Odchod z funkcie pritom nesúvisí s vládnou krízou, ale s Plánom obnovy, ktorý predstavil šéf rezortu financií Eduard Heger.

slovakia

left justify in out

Informovala o tom televízia Markíza. Šéf rezortu pôdohospodárstva Ján Mičovský uvažuje o odchode z postu ministra.

Dôvodom podania demisie by mali byť jeho nenaplnené sľuby.

 

Mičovský totiž počítal s tým, že z Plánu obnovy získa aspoň časť európskych peňazí na pomoc farmárom a agrosektoru v čase pandémie, na veľké pozemkové úpravy, zadržiavanie vody v pôde či budovanie alejívetrolamov.

 

To sa však nestane. Minister financií Eduard Heger pre toto odvetvie nevyčlenil zo 6-miliardového balíka ani jediné euro.

 

Naopak, ministerstvo životného prostredia získalo namiesto pôvodne plánovanej niečo vyše jednej miliardy eur dvojnásobok.

 

Ako informoval Mičovský, rezort už pracuje na pripomienkach k predstavenému Plánu obnovy. Bude sa tak snažiť presvedčiť ministerstvo financií, aby prerozdeľovanie ešte prehodnotiloagrorezort získal peniaze pre roky poddimenzované slovenské potravinárstvopoľnohospodárstvo.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona