Minister obrany USA neohlásene pricestoval do Afganistanu

NETKY.SK • 7 December 2010, 12:10 • 2 min
Minister obrany USA neohlásene pricestoval do Afganistanu

Minister obrany USA neohlásene pricestoval do Afganistanu - Politika Americký minister obrany Robert Gates dnes nečakane pricestoval do Afganistanu na stretnutie s americkými vojakmi, aby zhodnotil pokrok v deväť rokov trvajúcom konflikte. Gatesova návšte

slovakia

left justify in out

Americký minister obrany Robert Gates dnes nečakane pricestoval do Afganistanu na stretnutie s americkými vojakmi, aby zhodnotil pokrok v deväť rokov trvajúcom konflikte.
      Gatesova návšteva prišla v čase, keď administratíva prezidenta Baracka Obamu zisťuje, či dokáže splniť svoj cieľ začať so sťahovaním amerických síl v júli budúceho roka, napísala agentúra Associated Press.
      Cesta Gatesa je označovaná za sviatočnú návštevu, počas ktorej poďakuje takmer 100.000 americkým vojakom v Afganistane. Na stretnutiach však pravdepodobne získa posledné kľúčové rady pre prehodnotenie americkej vojenskej politiky, ktoré by sa malo dokončiť na budúci týždeň.
      Gates sa v Afganistane stretne s prezidentom Hamídom Karzajom a veliteľmi misie ISAF.
      Britský premiér David Cameron, ktorý na neohlásenú návštevu Afganistanu prišiel v pondelok, počas nej uviedol, že britskí vojaci by sa mohli začať sťahovať z krajiny už v budúcom roku.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies