Minister obrany SR Martin Glváč na pracovnej návšteve Českej republiky

NETKY.SK • 7 September 2012, 06:43 • 2 min
Minister obrany SR Martin Glváč na pracovnej návšteve Českej republiky

Minister obrany SR Martin Glváč na pracovnej návšteve Českej republiky - Politika Minister obrany Martin Glváč pricestoval dnes popoludní na jednodňovú pracovnú návštevu Českej republiky. Položením venca v chráme sv.

slovakia

left justify in out

imgMinister obrany Martin Glváč pricestoval dnes popoludní na jednodňovú pracovnú návštevu Českej republiky. Položením venca v chráme sv. Cyrila a Metoda v Prahe si uctil pamiatku slovenského parašutistu Jozefa Gabčíka, ktorého 100. výročie narodenia si pripomíname práve v tomto roku. Jozef Gabčík spoločne s Janom Kubišom, uskutočnili 27. mája 1942 atentát na zastupujúceho ríšskeho protektora Reinharda Heydricha. Po atentáte sa spolu so skupinou parašutistov ukryli v pravoslávnom chráme sv. Cyrila a Metoda, kde po prezradení zahynuli.
      "Jozef Gabčík je významnou osobnosťou našich dejín, z ktorého odkazu čerpáme pri budovaní našich vojenských tradícií," povedal počas pietneho aktu minister Glváč. "Aj 5. pluk špeciálneho určenia, ktorý v súčasnosti plní tie najťažšie úlohy v Afganistane, symbolicky nesie jeho meno," dodal Glváč. Minister si v chráme prezrel expozíciu venovanú obetiam "heydrichiády".
      Šéf rezortu obrany pokračuje v pracovnej návšteve ČR stretnutím s českým rezortným kolegom Alexandrom Vondrom na spomienkovej plavbe loďou po Vltave, ktorá sa uskutočňuje pri príležitosti 68. výročia Slovenského národného povstania.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies