Minister Kaliňák: Fica stále operujú, jeho stav je mimoriadne vážny + VIDEO

NETKY.SK • 15 Máj 2024, 21:10 • 2 min
Minister Kaliňák: Fica stále operujú, jeho stav je mimoriadne vážny + VIDEO

BRATISLAVA - Zdravotný stav premiéra Roberta Fica je po útoku v Handlovej mimoriadne vážny. Stále ho operujú v Roosveltovej nemocnici v Banskej Bystrici. Informoval o tom podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák.

slovakia

left justify in out

"Zažili sme naozaj veľmi tragický deň, ktorý pre nás znamená boj o život predsedu vlády," povedal Kaliňák s tým, že zatiaľ nemá dobré správy a vkladá dôveru do rúk ošetrujúceho personálu.
 
"Podľa tých informácií, ktoré máme, utrpel vážnu polytraumu po niekoľkých strelných poraneniach a jeho zdravotný stav je mimoriadne vážny," skonštatoval minister obrany.
 
Vyzval na zastavenie nenávisti v spoločnosti. "Slovensko bolo vždy krajinou tolerantných ľudí," zdôraznil. To, čo sa stalo, ho podľa vlastných slov šokovalo. "Ťažko hľadám slová," priznal.
 
V najbližších dňoch bude podľa neho predmetom analýzy, čo a za akých okolností sa na námestí v Handlovej stalo. "V týchto momentoch však sústreďujem moje myšlienky len k tomu, aby sa Robert Fico uzdravil," zdôraznil.
 
Fica v stredu po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej postrelili. Na mieste padlo niekoľko výstrelov, útočníka zadržali. Bol v život ohrozujúcom stave. Do nemocnice do Banskej Bystrice ho priviezol vrtuľník.
 
Prinášame VIDEO, ktoré zachytáva aj vyjadrenie ministra obrany Róberta Kaliňáka a ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka o zdravotnom stave premiéra Roberta Fica.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: TASR, Foto: Róbert Kaliňák a Matúš Šutaj Eštok / ceskenoviny.cz
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies