Minister Blanár víta prijatie rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN ku Gaze

NETKY.SK • 11 Jún 2024, 13:42 • 2 min
Minister Blanár víta prijatie rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN ku Gaze

BRATISLAVA - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár víta prijatie rezolúcie Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov k situácii v pásme Gazy predloženej Spojenými štátmi americkými, ktorá otvára cestu k dosiahnutiu trvalého prímeria a prepusteniu všetkých zadržiavaných rukojemníkov.

slovakia

left justify in out

Ide o prvú rezolúciu prijatú Bezpečnostnou radou OSN, ktorá jasne vyjadrila podporu plánu na zastavenie bojov a postupné ukončenie ozbrojeného konfliktu medzi Izraelom a Hamasom v pásme Gazy.

„Trvalým záujmom Slovenskej republiky ostáva mier, stabilita a bezpečnosť v širšom regióne Blízkeho východu. Slovenská diplomacia sa preto dlhodobo zasadzuje za riešenie aj tohto konfliktu dialógom a diplomatickou cestou. Podporuje tiež silnejúce medzinárodné úsilie o riešenie konfliktu na Blízkom východe v podobe dvojštátneho riešenia, ktoré považujeme za jediné udržateľné východisko z desaťročia trvajúceho konfliktu a základ usporiadania budúcich vzťahov medzi Izraelom a Palestínou,“ uviedol minister Juraj Blanár.

Slovenská republika ako nástupnícky štát po bývalom Československu uznala Palestínu už v roku 1988, tento akt potvrdila ešte v roku 1993.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Tlačový odbor MZV SR, Foto: Tlačový odbor MZV SR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies