Minister Dzurinda sa zúčastní na rokovaní ministrov zahraničných vecí NATO

NETKY.SK • 8 December 2011, 04:17 • 2 min
Minister Dzurinda sa zúčastní na rokovaní ministrov zahraničných vecí NATO

Minister Dzurinda sa zúčastní na rokovaní ministrov zahraničných vecí NATO

slovakia

left justify in out

img

Minister zahraničných vecí Slovenskej republiky Mikuláš Dzurinda sa dnes zúčastní na rokovaní ministrov zahraničných vecí NATO v Bruseli. Pravidelné decembrové stretnutie ministrov zahraničných vecí NATO je v tomto roku súčasťou príprav na summit Aliancie v máji 2012 v Chicagu.
Ministri budú v Bruseli rokovať o situácii na západnom Balkáne a osobitne v Kosove. Cieľom rokovania je prediskutovať stav v operáciách NATO v Afganistane (ISAF) a v Kosove (KFOR) a dať k nim príslušné politické odporúčania. V prípade operácie ISAF sa bude diskutovať o prebiehajúcom procese odovzdávania zodpovednosti za správu krajiny do rúk Afgancov, transformácii angažovania NATO a charaktere jeho pôsobenia v Afganistane po roku 2014.
Ministri sa tiež oboznámia o súčasnom stave budovania systému protiraketovej obrany Aliancie v Európe či o vzťahoch NATO s Ruskom. Diskusia ministrov sa bude týkať aj partnerov, ktorí ašpirujú na získanie členstva v NATO – krajiny na Balkáne a Gruzínsko. Z pohľadu Slovenskej republiky by mal summit vyslať pozitívny signál ohľadne perspektívy vstupu do NATO predovšetkým Čiernej Hore.
Informácie poskytol Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies