Minister D. Lipšic dementoval, že právnika E. Valka strelili dvakrát

NETKY.SK • 12 November 2010, 08:20 • 2 min
Minister D. Lipšic dementoval, že právnika E. Valka strelili dvakrát

Minister D. Lipšic dementoval, že právnika E. Valka strelili dvakrát

slovakia

left justify in out

img

Minister vnútra Daniel Lipšic dementoval medializované informácie o tom, že právnika Ernesta Valka zasiahli dve strelné rany. "Žiadna druhá strela telo nezasiahla. Domnienky o nej, o akejsi "rane istoty" vylúčil obhliadajúci súdny lekár priamo na mieste činu a aj pitva," uviedol šéf rezortu vo svojom stanovisku.
      Poukázal, že za domnienku možno v súčasnosti označiť aj "zaručenú teóriu" o motíve opierajúcu sa o jednu z mnohých káuz, ktorým sa Valko venoval. "Ak má ktorýkoľvek bezpečnostný analytik hodnovernú informáciu o motíve vraždy, mal by to v prvom rade oznámiť orgánom činným v trestnom konaní. Až potom médiám," povedal Lipšic. Podotkol, že úcta k faktom musí byť základom pre všetkých, ktorí sa k podobným udalostiam vyjadrujú, inak riskujú stratu dôveryhodnosti.
      Denník Plus 1 deň dnes napísal, že Valka, ktorý bol zavraždený 8. novembra, zasiahli dve strelné rany a nie jedna ako informovali polícia a ministerstvo. Jedna mala byť mierená do hlavy a druhá do hrudníka. "Podľa súdneho lekára a pitevnej správy bol Ernest Valko zasiahnutý iba jednou strelou do hrudníka," povedal denníku hovorca ministerstva vnútra Gábor Grendel.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies