Milovníkom bežeckého lyžovania je k dispozícii Javornícka magistrála

NETKY.SK • 3 December 2016, 13:33 • 2 min
Milovníkom bežeckého lyžovania je k dispozícii Javornícka magistrála

ŽILINA - Milovníkom bežeckého lyžovania v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) je oddnes k dispozícii 54-kilometrový úsek Javorníckej lyžiarsko-bežeckej magistrály. O úpravu bežeckej stopy sa stará ŽSK. Podľa predsedu ŽSK Juraja Blanára býva úprava bežeckej trate každoročne očakávanou udalosťou.

slovakia

left justify in out

"Sám som aktívnym bežkárom a každoročne netrpezlivo čakám, kedy snehové podmienky umožnia ratraku vytvoriť stopu. Približne 54-kilometrový úsek je ako stvorený na bežkovanie, a preto sa oň župa každú zimu stará a prináša tento výnimočný zážitok," informoval Blanár.

 

Podľa počasia ŽSK upravuje stopu z Makova – Kasární až na Husárik (Čadca) tak, aby sa slovenská stopa napojila na Kasárňach na českú a umožnila prepojenie oboch republík. Blanár tiež doplnil, že záujemcovia môžu skontrolovať stav magistrály aj na krajskom webe. Z pohodlia domova si overia, ako to na trase vyzerá a rozhodnú sa, či na bežky vyrazia, alebo nie. Je to skvelý systém, ktorý podľa GPS zariadenia sleduje samotný ratrak, zbiera údaje o hĺbke snehu, teplote alebo prípadných prekážkach," dodal.

 

Vedúca oddelenia cestovného ruchu ŽSK Barbora Zigová doplnila, že na trase v osade Bielovci na Semteši kraj osadil i webkameru, ktorá na web vysiela v pravidelných intervaloch aktualizované zábery. Svoje fotografie a komentáre môžu však zdieľať priamo na web aj návštevníci Javorníckej magistrály. Ak to počasie dovolí, túto sezónu chce ŽSK zorganizovať tiež tradičný bežkársky prechod, ktorý sa minulú zimu práve pre nedostatok snehu nepodarilo uskutočniť.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies