Militanti znova útočili na kľúčovú zásobovaciu trasu pre sily NATO

NETKY.SK • 4 Október 2010, 07:14 • 2 min
Militanti znova útočili na kľúčovú zásobovaciu trasu pre sily NATO

Militanti znova útočili na kľúčovú zásobovaciu trasu pre sily NATO

slovakia

left justify in out

img

Predpokladaní militanti podpálili v Pakistane najmenej 20 cisternových vozidiel, ktoré prepravovali palivo pre jednotky Severoatlantickej aliancie v Afganistane. Informovala o tom pakistanská polícia.
      K útoku došlo v pondelok nadránom miestneho času neďaleko pakistanského hlavného mesta Islamabad a prišli pri ňom o život dvaja ľudia. Od piatka ide už o tretí podobný čin namierený proti zásobovacím vozidlám, ktorý zrejme oddiali opätovné otvorenie kľúčovej zásobovacej trasy cez Pakistan.
      Jedna z hlavných trás zásobovania spojeneckých síl v Afganistane, vedúca cez susedný Pakistan, je uzavretá už niekoľko dní po tom, ako pri vrtuľníkovom útoku NATO v pohraničnej oblasti zahynuli traja pakistanskí vojaci.
      Hovorca pakistanského ministerstva zahraničných vecí dnes povedal, že Pakistan opätovne otvorí zásobovaciu trasu až po tom, keď sa zlepší bezpečnostná situácia a zmierni hnev verejnosti nad útokmi NATO v krajine, po ktorých zintenzívnení militanti pohrozili ďalšími odvetami.

Zdroj: TASR/AP, Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies