Mestečko El Chanar premenovalo ulice v centre na Messi a Agüero

NETKY.SK • 10 December 2014, 11:29 • 2 min
Mestečko El Chanar premenovalo ulice v centre na Messi a Agüero

EL CHANAR - Argentínske mestečko El Chanar si uctilo členov futbalovej reprezentácie tejto krajiny premenovaním ulíc podľa hviezdnych hráčov.

slovakia

left justify in out

Hlavné námestie sa nachádza na križovatke Messi a Agüero. Iniciátor tejto aktivity Carlos Salazar vysvetlil, že približne 3000 obyvateľov sa pre takúto ideu nadchlo po prieniku "albicelestes" až do finále MS 2014 v Brazílii.

 

El Chanar sa nachádza približne 1300 km severozápadne od metropoly Buenos Aires, svoje ulice okrem Lionela Messiho a Sergia Agüera majú napríklad aj Marcos Rojo, Ángel Di María, Javier Mascherano a Martín Demichelis. 

 

"Bývam na Demichelisovi a Mascheranovi. Keď platím účty a oznamujem adresu, vždy je reakciou smiech. Druhá strana sa zdráha uveriť, že naše ulice sa volajú takto," povedala miestna občianka Cintia Inigová. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies