Merkelová rokovala ako prvá šéfka nemeckej vlády po 11 rokoch v sídle EK

NETKY.SK • 6 Október 2011, 18:27 • 2 min
Merkelová rokovala ako prvá šéfka nemeckej vlády po 11 rokoch v sídle EK

Merkelová rokovala ako prvá šéfka nemeckej vlády po 11 rokoch v sídle EK

slovakia

left justify in out

img

O možných východiskách z dlhovej krízy v Európe sa hovorilo dnes v Bruseli na stretnutí predsedu Európskej komisie Josého Manuela Barrosa s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.
Európski partneri čakajú ešte na schválenie záverov júlového summitu krajín eurozóny ostávajúcimi dvoma štátmi - Holandskom a Slovenskom.
Na schôdzke sa podľa informácií nemeckej agentúry DPA z diplomatických zdrojov hovorilo ešte o finančnej perspektíve únie v období rokov 2014-20. Barrosov úrad navrhol v tejto súvislosti okolo bilióna eur, čo však Nemecko a iné bohaté krajiny únie kritizovali ako pridrahé predstavy.
Návštevy šéfov nemeckej vlády v sídle Európskej komisie sú veľmi zriedkavé. Naposledy sa tak stalo v roku 2000, keď sa tu Gerhard Schröder stretol s Barrosovým predchodcom Romanom Prodim. S Merkelovou chceli dnes hovoriť aj viacerí komisári vrátane Olliho Rehna a Michela Barniera.
Tak portugalský politik v službách EK, ako aj nemecká kancelárka sú stúpencami zavedenia európskej dane z finančných transakcií. Barroso to naposledy navrhol v uplynulom týždni.
Merkelová s ohľadom na hroziacu novú bankovú krízu pred dnešným rokovaním so šéfom EK upozornila na potrebnú kapitálovú vybavenosť európskych kreditných inštitútov.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies