Mečíř tvrdí: "Portugalsko je prijateľný súper", Kližan si na Gila verí

NETKY.SK • 23 September 2010, 11:14 • 2 min
Mečíř tvrdí: "Portugalsko je prijateľný súper", Kližan si na Gila verí

Mečíř tvrdí: "Portugalsko je prijateľný súper", Kližan si na Gila verí

slovakia

left justify in out

img

Kapitán slovenského daviscupového tímu Miloš Mečíř tvrdí, že tenisti Portugalska sú jedným z prijateľnejších súperov, ktorého jeho zverenci pri stredajšom bruselskom žrebe mohli dostať.
      "Boli tam na 1. kolo 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára aj ťažší súperi, či už Fínsko alebo Holandsko. Dopredu nechcem špekulovať o povrchu, no Portugalci si pravdepodobne zvolia antuku. Začiatkom marca bude v týchto končinách teplejšie ako v iných európskych krajinách a tak sa môže hrať aj vonku. Ja by som bol však radšej, keby sme hrali v hale, lebo počasie v marci ešte býva nevyrovnané a bývajú časté prerušenia, čo sme zažili vlani počas zápasu s Talianskom v Cagliari," povedal pre TASR Mečíř.
      Slovenský kapitán prepokladá, že to bude úplne iný duel ako v reoku 1996, keď jeho tím v dueli 2. skupiny euro-africkej zóny v Trnave zvíťazil hladko 5:0. "Portugalci vtedy nemali vyspelých hráčov, my sme mali naopak v tíme dobrých chalanov Kája Kučeru a Janka Krošláka. Portugalský tenis urobil v posledných rokov progres, čo potvrdil Frederico Gil, ktorý sa dostal do elitnej svetovej stovky. Martin má s ním v tomto roku na antuke bilanciu 2:0, no každý zápas je iný. Ďalších portugalských hráčov príliš nepoznám, ale určite si ich hru pozorne naštudujem. Ak bude hrať Lukáš Lacko dobre a mladí hráči sa ešte zlepšia, máme šancu uspieť," dodal Mečíř.
      Kližan počíta s tým, že proti Portugalcom nastúpia Slováci určite na antuke. "S portugalskými chlapcami sme sa na turnajoch stretávali často, či už s Gilom alebo s Machadom. S ich jednotkou Gilom som v tomto roku vyhral v Casablance i v kvalifikácii na Roland Garros, pričom v oboch zápasoch som nestratil ani set," povedal Kližan, ktorý v tomto týždňi štartuje na challengeri v tureckom Izmire.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies