Medzinárodné organizácie pomohli SR k pozícii spoľahlivého partnera

NETKY.SK • 21 September 2018, 13:03 • 2 min
Medzinárodné organizácie pomohli SR k pozícii spoľahlivého partnera

Bratislava - Medzinárodné organizácie výrazne pomohli Slovensku prepracovať sa na pozíciu stabilného a spoľahlivého partnera.

slovakia

left justify in out

Seminár s názvom "Ako medzinárodné organizácie hodnotia Slovensko" zorganizovalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Jeho súčasťou bola panelová diskusia za účasti zástupcov Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj a Medzinárodného menového fondu.

"Slovensko a Slováci sú schopní vyvážať svoje osvedčené postupy do ďalších krajín a sú najlepším príkladom toho, že aj zo škaredého káčatka sa môže stať krajina, ktorá je v niektorých oblastiach naozaj premiantská," povedal minister financií SR Peter Kažimír.

"Medzinárodný menový fond nám od prvých chvíľ našej samostatnosti poskytol obrovskú záruku smerovania k svetlým zajtrajškom," povedal Kažimír. Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) podľa jeho slov poskytuje veľký priestor na výmenu názorov a výrazne sa zaslúžila o potieranie daňových únikov na globálnej úrovni po kríze v roku 2009. Vyzdvihol tiež čestný biznis model Slovenska a poctivý prístup v oblasti priemyselnej produkcie. Najväčšou výzvou je podľa neho dosiahnuť 80 percent ekonomickej výkonnosti priemeru EÚ v roku 2020.

Vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko vo svojom úvodnom príhovore pripomenul, že podujatie má za cieľ priblížiť pohľad medzinárodných organizácií na Slovensko a poskytnúť tým spätnú väzbu z inej perspektívy.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Gabriela halmova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies