M.DZURINDA:Rozhoduje sa, či jubilejný maratón pobeží v Bostone alebo v Košiciach

NETKY.SK • 27 December 2010, 09:45 • 2 min
M.DZURINDA:Rozhoduje sa, či jubilejný maratón pobeží v Bostone alebo v Košiciach

M.DZURINDA:Rozhoduje sa, či jubilejný maratón pobeží v Bostone alebo v Košiciach

slovakia

left justify in out

Šéf slovenskej diplomacie Mikuláš Dzurinda ešte nie je rozhodnutý, kde na budúci rok pobeží svoj jubilejný 25. maratón. V hre sú dve mestá – Boston a Košice. Ako prezradil TASR, na jednej strane ho veľmi láka vytrvalostný pretek v Amerike, ktorý patrí k celosvetovo najstarším, avšak svoj výročný maratón by chcel dôstojne osláviť na Slovensku.
"V Košiciach sa cítim najistejšie. Je to moje maratónske mesto, tak premýšľam veľmi vážne, že sa ho pokúsim osláviť s mojimi kamarátmi, kolegami-politikmi, ktorí behávajú," priblížil. Dokonca chce do metropoly východu pritiahnuť i dvoch či troch ministrov zahraničných vecí z iných krajín, ktorí sa tomuto športu venujú. Ich mená ale nechcel prezradiť pre prípad, že by sa tento nápad nepodarilo zrealizovať. "Už som ich začal spracovávať," dodal. Dzurinda vyjadril prekvapenie nad tým, že toľkí šéfovia diplomacií sú schopní zabehnúť maratón.
Minister má pre účasť v Bostone splnený limit, ktorý dosiahol pred necelými dvoma rokmi. "Zatiaľ mi vychádza, že predsa len dám prednosť Košiciam. Ja si limit na Boston ešte niekedy splním," konštatoval. Najstarší maratón v Európe sa beží prvú októbrovú nedeľu a ten americký každý tretí pondelok v apríli.
Napriek svojmu pracovnému vyťaženiu si Dzurinda na aktívny pohyb nájde vždy čas. "Môžem pracovať od rána od šiestej do polnoci, ale potrebujem denne 90 minút na šport," podotkol. Okrem behu sa venuje bicyklovaniu, plávaniu, ale hráva tiež tenis a lyžuje.
Dokonca chodieva stále častejšie behať so svojimi rezortnými partnermi počas zahraničných pracovných ciest. V januári absolvuje jednu z prvých do Fínska, pričom z ich protokolu zaznela aj otázka, či je ochotný si ísť ráno zabehať s ministrom Alexandrom Stubbom. "To sa vie, že hej," uzavrel Dzurinda s radosťou v hlase.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies