Masový EXODUS z Rafahu: Za 3 týždne utieklo vyše 1 milión ľudí + VIDEO

NETKY.SK • 28 Máj 2024, 12:32 • 2 min
Masový EXODUS z Rafahu: Za 3 týždne utieklo vyše 1 milión ľudí + VIDEO

GAZA - Približne milión ľudí utieklo za uplynulé tri týždne z mesta Rafah na juhu Pásma Gazy pred tamojšími bojmi. Oznámil to v utorok Úrad OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe (UNRWA). Správu priniesla agentúra Reuters.

slovakia

left justify in out

"Za uplynulé tri týždne utieklo z Rafahu asi milión ľudí. Deje sa to v čase, keď nemajú kam ísť v dôsledku bombardovania, nedostatku jedla a vody, hromád odpadkov a nevhodných podmienok na život," uviedol UNRWA v príspevku na sociálnej sieti X.

V Rafahu, ktorý leží na pri hraniciach s Egyptom, našlo útočisko pred bojmi v iných častiach Pásma Gazy vyše milión Palestínčanov. Od začiatku mája však izraelská armáda v meste podniká podľa svojich slov obmedzenú vojenskú operáciu zameranú proti militantnému hnutiu Hamas, ktoré vládne v Pásme Gazy. Izraelská armáda pritom civilistom povedala, aby išli do "rozšírenej humanitárnej zóny" vzdialenej asi 20 kilometrov od mesta.

Mnohí Palestínčania sa sťažujú, že sú voči izraelským útokom zraniteľní bez ohľadu na to, kam idú a v uplynulých mesiacoch sa len presúvajú na rôzne miesta v Pásme Gazy. UNRWA pritom v utorok poukázal na to, že poskytnúť pomoc a ochranu obyvateľom v Pásme Gazy sa stáva takmer nemožné.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: Reuters, Ilustračné foto: Pásmo Gazy/USA Today
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies