Martinko a Samko Boórovci sa vrátili na Slovensko

NETKY.SK • 2 Január 2013, 12:14 • 2 min
Martinko a Samko Boórovci sa vrátili na Slovensko

Martinko a Samko Boórovci sa vrátili na Slovensko - Krimi Synovia Ivany Boórovej sa v utorok (1. 1.

slovakia

left justify in out

imgSynovia Ivany Boórovej sa v utorok (1.1.) po 921 dňoch vrátili z Anglicka na Slovensko. Chlapcov sprevádzala ich stará mama Eleonóra Študencová, mama detí Ivana Boórová zatiaľ musela ostať v Londýne. Informuje o tom dnešné vydanie denníka Nový čas.

"Až keď som v Bratislave vykročila z lietadla, uverila som, že sa už nič zlé nestane," uviedla pre denník stará mama detí, ktorá si svojich vnukov odviedla k sebe domov do Šamorína. Na Martinka a Samka Boórovcov čakali na letisku aj rodinní príbuzní, ktorí deťom priniesli darčeky.

Nový čas informuje, že matka detí Ivana Boórová zatiaľ ostáva v Londýne. "Na Slovensko príde hneď, ako jej to sociálky dovolia, zatiaľ však neviem kedy," uviedla pre denník Študencová.

Martinka a Samka odobral rodičom žijúcim vo Veľkej Británii pred 30 mesiacmi tamojší Social Service na základe podozrenia zo sexuálneho zneužívania. Aj keď ho rodičom nikdy nedokázali, ich synov dali na adopciu. Nový čas pripomína, že do prípadu sa po medializácii a vlne kritiky zo strany slovenskej verejnosti zaangažovalo Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže, ako aj minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter.

Prípad sa podarilo znovu otvoriť a 16. novembra 2012 získala chlapcov do opatery ich stará mama - Eleonóra Študencová.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies