Maroko: Vypili nelegálne vypálený alkohol a.... zomreli

NETKY.SK • 6 Jún 2024, 10:45 • 2 min
Maroko: Vypili nelegálne vypálený alkohol a.... zomreli

RABAT - Osem ľudí zahynulo a desiatky ďalších bolo hospitalizovaných v Maroku po vypití nelegálne vypáleného alkoholu. Uviedlo to marocké ministerstvo zdravotníctva. Správu priniesla AFP.

slovakia

left justify in out

K smrti ôsmich ľudí v provincii Kénitra na severozápade Maroka viedli "vážne komplikácie spôsobené otravou", informoval regionálny zdravotnícky úrad. Ďalších viac ako 100 osôb sa otrávilo metanolom, zdravotný stav 81 z nich sledujú lekári.
 
Ako podozrivých z distribúcie nelegálne vypáleného alkoholu identifikovali úrady dve osoby vo veku 21 a 41 rokov, ktoré sú medzi hospitalizovanými.
 
Marocké zákony technicky zakazujú predaj alkoholu moslimom, ktorí tvoria 99 percent obyvateľov krajiny. Napriek tomu tam je alkohol dostupný v baroch, reštauráciách alebo dokonca v licencovaných obchodoch, ktoré ho ponúkajú na predaj za nepriehľadnými oknami a hrubými závesmi.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: AFP / Reuters / AP / CBS News, Foto: moroccoworldnews.com
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies