AKTUALIZOVANÉ: Manželka zosnulého generála Lučanského vypovedala na polícii, rodina si nárokuje náhradu škody

NETKY.SK • 3 Február 2021, 12:12 • 2 min
AKTUALIZOVANÉ: Manželka zosnulého generála Lučanského vypovedala na polícii, rodina si nárokuje náhradu škody

POPRAD – Rodina bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského si uplatnila nárok náhrady škody.

slovakia

left justify in out

  • aktualizované 3. februára 17:40

Pre médiá to poveda právny zástupca rodiny Miroslav Radačovský v Poprade, kde dnes na polícii vypovedala vdova po zosnulom Martina Lučanská a jej dvaja synovia.

 

Radačovský nechcel priblížiť žiadne bližšie informácie o tom, čo bolo predmetom výsluchu. Podľa jeho slov ide o skutočnosti, ktoré by mohli určitým spôsobom mariť priebeh konania vyšetrovania.

 

Prezradil, že okruhom tém boli udalosti z 9., 10. a 29. decembra minulého roka a ďalšie súvisiace s pobytom generála Lučanského v ústave na výkon väzby. Členovia rodiny vypovedali samostatne.

 

Lučanská tiež mala priblížiť aj kontakt so svojim manželom v čase, kedy sa nachádzal vo väzbe.

 

Mohlo by vás zaujímať: Špeciálna komisia, zriadená na vyšetrenie smrti Lučanského, koná za hranicami zákona

 

Právny zástupca rodiny Lučanských na parlamentom výbore pre obranu a bezpečnosť poslancov informoval, že má k dispozícii listy, ktoré zosnulý bývalý šéf polície adresoval svojej žene. Ako ďalej uviedol, odovzdá ich orgánom činným v trestnom konaní.

 

img

 

Bývalý šéf polície sa vo svojej cele obesil o teplákovú bundu. Okolnosti celého prípadu vyšetruje Úrad inšpekčnej služby.

 

Prečítajte si tiež: Kotleba sa pokúsil obesiť v cele ako Lučanský. Vraví, že určite nešlo o samovraždu

 

Aby sa vyvrátili pochybnosti o tom, že za jeho smrťou stojí iná osoba, ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zriadila špeciálnu komisiu, ktorej súčasťou sú koaliční ale aj opoziční politici, experti a dvaja novinári.

 

Ich úlohou je prešetriť všetky okolnosti Lučanského smrti zistiť, či zo strany príslušníkov ZVJS došlo k nejakým pochybeniam. Výsledky ich prešetrovania budú uvedené v hodnotiacej správe.

 

img

 

Milan Lučanský bol po príchode z Chorvátska zadržaný od 6. decembra 2020. Čelil závažným obvineniam z prijímania úplatkov. Ako píše portál tvnoviny.sk proti generálovi svedčili viacerí svedkovia a osoby, ktoré začali spolupracovať s políciou.

 

Súvisiaci článok: Komisia začala previerku v prešovskej väznici ohľadom Lučanského smrti

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies