Maľbu od Winstona Churchilla vydražili za 1,8 milióna libier

NETKY.SK • 18 December 2014, 15:48 • 2 min
Maľbu od Winstona Churchilla vydražili za 1,8 milióna libier

LONDÝN - Maľba od britského vojnového premiéra Winstona Churchilla sa predala na dražbe za takmer 1,8 milióna libier (2,3 milióna eur).

slovakia

left justify in out

Obraz nazvaný "Jazero so zlatými rybkami v Chartwelli", zobrazujúci jeho sídlo v Kente, vydražil aukčný dom Sotheby's, informovala dnes stanica BBC.

 

Dielo sa do dražby konanej v stredu v Londýne dostalo po tom, ako v máji zomrela Churchillova dcéra Mary Soamesová. Dielo bolo jedným zo zbierky 15 obrazov zo Soamesovej pozostalosti. Sotheby's označil obraz ako "nespochybniteľné majstrovské dielo". Jeho odhadovanú cenu vyčíslili na 400.000-600.000 libier.

 

Ďalšia Churchillova maľba "Tapisérie v Blenheime" sa predala za milión libier, zatiaľ čo "Prístav v Cannes" vydražili za 722.500 libier. Spomedzi ostatných predmetov sa predal červený cestovný kufrík, ktorý politik používal v čase svojej funkcie ministra pre britské kolónie v rokoch 1921-22.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona