Majster Gott má dokončený hrob

NETKY.SK • 21 December 2019, 10:52 • 2 min
Majster Gott má dokončený hrob

PRAHA - Miesto posledného odpočinku nedávno zosnulého českého speváka Karla Gotta je už dokončené, oznámila jeho vdova Ivana prostredníctvom oficiálnej webstránky www.karelgott.com.

slovakia

left justify in out

"Vážení a milí priaznivci môjho manžela, ako som sľúbila, touto cestou vám môžem oznámiť, že miesto posledného odpočinku nášho milovaného Karla je dokončené. Nižšie si môžete stiahnuť mapku, ktorá vás na cintoríne Malvazinky dovedie najkratšou cestou k jeho hrobu," napísala a zároveň sa poďakovala za slová podpory a útechy a zaželala všetkým krásne a pokojné Vianoce.

Ivana Gottová ešte koncom októbra oznámila, že na želanie speváka budú miestom jeho odpočinku Malvazinky. Cintorín, ktorému sa hovorí aj Smíchovský, sa nachádza v piatej pražskej mestskej časti, patrí medzi najväčšie v hlavnom meste a leží na západnom okraji Smíchova, zhruba kilometer od Gottovej vily na Bertramke, vysvetľuje spravodajský portál iDNES.cz.

Gott, ktorý trpel akútnou leukémiou, zomrel 1. októbra. V piatok 11. októbra sa prišli do pražského Paláca Žofín rozlúčiť so zosnulým spevákom desaťtisíce ľudí. V sobotu sa následne v katedrále sv. Víta na Pražskom hrade konala zádušná omša.

 

img
Karel Gott sa narodil 14. júla 1939 v Plzni. Pracoval ako vyučený elektromontér v ČKD a popri práci študoval spev na konzervatóriu. Preslávil ho angažmán v Divadle Semafor v prvej polovici 60. rokov. Neskôr spoluzakladal Divadlo Apollo, kde pôsobil do roku 1967. Počas kariéry vydal viac než 100 albumov. Účinkoval tiež vo filmoch Kdyby tisíc klarinetů (1964), Hvězda padá vzhůru (1974), Romance za korunu (1975), Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992) a jeho pokračovaní Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014) či v rozprávkach Z pekla štěstí 2 (2001) alebo Keď draka bolí hlava (2018). Počas kariéry si vyslúžil 42 Zlatých slávikov, viacero cien Týtý, Zlatých a Platinových platní. Absolvoval množstvo koncertov v Európe, USA, Kanade, Číne, Austrálii či Japonsku a hosťoval v stovkách televíznych šou doma aj v zahraničí. Zomrel 1. októbra vo veku 80 rokov.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies