Majiteľom klubov NHL nevonia uvoľnenie hráčov na ZOH

NETKY.SK • 9 December 2016, 12:48 • 2 min
Majiteľom klubov NHL nevonia uvoľnenie hráčov na ZOH

PALM BEACH - Majitelia klubov NHL zďaleka nie sú naklonení myšlienky prerušiť NHL vo februári 2017 na viac než dva týždne a požehnať tým svojim najlepším hokejistom na cestu do olympijského Pjongčangu.

slovakia

left justify in out

O účasti či neúčasti hráčov z NHL na ZOH 2018 sa definitívne rozhodne až v januári, ale na štvrtkovom rokovaní Rady guvernérov v Palm Springs na Floride nevládla v tomto smere pozitívna atmosféra. "Je férové povedať, že majitelia klubov sú proti olympijskému štart svojich hráčov v Pjongčangu. Na druhej strane, o ničom stále nie je rozhodnuté. Faktom je, že ak sa nepokryjú náklady na ich cestu a poistky v prípade zranení, niet sa o čom baviť," skonštatoval komisár NHL Gary Bettman na webe súťaže. Dodal, že vo štvrtok sa o ničom nehlasovalo. Potreba čo najskôr zverejniť herný plán pre sezónu 2017/2018 indikuje, že konečné rozhodnutie sa zrodí už čoskoro.


Prvý muž NHL dôvodí tým, že päť doterajších účastí najlepších hokejových profíkov na ZOH od Nagana 1998 neprinieslo pre kluby NHL úžitok, iba finančné straty. "Veľa ľudí si myslí opak, ale pravda je taká, že olympijské hry s najlepšími hráčmi našej súťaži iba ubližujú. Prínos hier pre náš biznis s výnimkou tých, ktoré sa konali na severoamerickom kontinente, čiže v Salt Lake City 2002 a Vancouveri 2010, nebol žiadny. V prípade Salt Lake City a Vancouveru sa aspoň zvýšil záujem ľudí o olympijský turnaj aj preto, že tímy Kanady a USA sa v nich dostali ďaleko," spresnil Bettman. 


"Snažíme sa chápať hráčov, že chcú byť súčasťou takého podujatia, akými sú olympijské hry. Z nášho pohľadu to však znamená komplikáciu pre naše podnikanie," vyjadril sa spolumajiteľ Arizona Coyotes Anthony LeBlanc. "Je to problém, ktorý nie je jednoduché vyriešiť. Budeme tomu venovať náležitú pozornosť aj naďalej a viesť rokovania," povedal prezident Tampa Bay Lightning Jeff Vinik. 


Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie René Fasel sa nedávno v tejto súvislosti vyjadril, že IIHF bude mať prostriedky na to, aby pokryla cestovné náklady a poistky pre hráčov z NHL na olympijskom turnaji v roku 2018. Medzinárodný olympijský výbor už dávnejšie odmietol úlohu sponzora najlepším hráčom sveta, hoci ním bol na predchádzajúcich piatich zimných hrách. Hokejový turnaj na ZOH 2014 v Soči stál z tohto pohľadu 14 miliónov amerických dolárov. Výdavky spojené s Pjongčangom sa pri úspornom režime odhadujú na 10 miliónov USD. 


"Uvedomujeme si, že NHL je jediná ligová súťaž na svete, ktorá počas olympijských či zimných olympijských hier prerušuje svoju činnosť. Preto nesmieme podceniť ani jednu z otázok, ktoré s tým súvisia," uviedol pred časom Fasel. 

 

https://www.nhl.com/news/owners-express-concerns-about-2018-olympics-at-board-of-governors-meeting/c-284520734
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies