Macron nesúhlasí s Johnsonom, podporí len dohodu výhodnú pre Európu

NETKY.SK • 27 August 2019, 08:37 • 2 min
Macron nesúhlasí s Johnsonom, podporí len dohodu výhodnú pre Európu

PARÍŽ/BIARRITZ - Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa na margo snahy Borisa Johnsona o zásadné zmeny v rozvodovej dohode vyjadril, že britský premiér má zrejme pocit, že "hrá poker".

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Macron tiež dodal, že je odhodlaný uznať len takú dohodu, ktorá bude "chrániť Európu". "Zrejme hrá poker. Je inteligentný. Mal som s ním dobrý rozhovor. Chce zjednodušiť fungovanie na írskej hranici," povedal Macron pre televíznu stanicu France 2.

 

Francúzsky prezident však upozornil, že Johnsonove požiadavky by znamenali, že do EÚ by cez Britániu mohol prichádzať tovar, ktorý by nespĺňal európske smernice. "To on chce. A s tým my nemôžeme súhlasiť," dodal Macron.

 

 

Uznať sa dajú len "technické úpravy", ktoré zásadne nezmenia dohodu o brexite, vyrokovanú Johnsonovou predchodkyňou Theresou Mayovou, povedal Macron. Ale ak Británia odíde bez dohody, "sme pripravení. Bude to ťažké, nebude to dobré," doplnil Macron.

 

Britský premiér Johnson v pondelok povedal, že po víkendovom stretnutí lídrov G7 vo francúzskom letovisku Biarritz je mierne optimistickejší, pokiaľ ide o šance na dosiahnutie dohody o odchode Británie z EÚ. Priznal však, že to bude náročné. "Som mierne optimistickejší," povedal Johnson po intenzívnych rokovaniach s ostatnými lídrami G7. "Bude to však ťažké (...) medzi Britániou a EÚ sú zásadné nezhody," dodal Johnson, ktorý zároveň vyslovil nádej, že napokon sa dohodu predsa len uzavrieť podarí a že poslanci Dolnej snemovne parlamentu takéto úsilie podporia.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This weekend I’ve been meeting with world leaders at the #G7 #TeamUK 🇬🇧

Príspevok, ktorý zdieľa Boris Johnson (@borisjohnsonmp),

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies