Lyžiarov čoraz viac ohrozujú úrazy, treba myslieť na vhodné poistenie

NETKY.SK • 6 Február 2019, 07:53 • 2 min
Lyžiarov čoraz viac ohrozujú úrazy, treba myslieť na vhodné poistenie

BRATISLAVA - Zimná sezóna na Slovensku vrcholí a s pribúdajúcim snehom stúpa aj počet športových nadšencov na horách. S počtom návštevníkov lyžiarskych stredísk však priamo úmerne stúpa aj počet úrazov, ku ktorým dôjde nielen na Slovensku.

slovakia

left justify in out

Kým v turistickej sezóne 2016/2017 Horská záchranná služba (HZS) evidovala 1910 úrazov, v nasledujúcej sezóne 2017/2018 zaznamenala už 2035 úrazov, čo je nárast o 125 prípadov. Vyplýva z informácií riaditeľky Operačného strediska tiesňového volania HZS Jany Krajčírovej.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Midva in Triglav 😁🔝🎿🏔️ #skiing #vogel #triglavnationalpark #sunday #snow

Príspevok, ktorý zdieľa Anja Kocjančič (@kocjancich),

"Počas zimnej sezóny 2017/2018 HZS zasahovala pri 2035 lyžiarskych úrazoch v lyžiarskych strediskách. Je to štatistika za obdobie 1. decembra 2017 - 15. apríla 2018. Najviac úrazov na lyžiarskych tratiach ošetrili záchranári HZS už tradične v Nízkych Tatrách pod Chopkom. Najčastejšie ide o úrazy horných a dolných končatín - zlomeniny, podvrtnutia, vykĺbenia. Najvážnejšie sú úrazy hlavy a chrbtice, či zlomeniny veľkých kostí ako panvy, stehennej či ramennej kosti. Záchranári HZS zasahovali aj pri lyžiaroch, u ktorých došlo k zástave krvného obehu a bola potrebná kardiopulmonálna resuscitácia, žiaľ, aj s tragickým koncom," priblížila pre TASR Krajčírová.

 

Dôležité je ešte pred samotnou cestou na hory nezabúdať na poistenie. Nemusí to byť pritom iba klasické cestovné poistenie, ktoré kryje riziká spojené so zimným športovaním v zahraničí. S úrazovým a zdravotným poistením, ktoré si ľudia bežne uzatvárajú, získa človek finančnú podporu napríklad v prípade zlomeniny, ktorou si môže zabezpečiť odľahčenú verziu sadry, prípadne uhradiť rehabilitáciu. Správne nastavené poistenie taktiež vykompenzuje ušlý príjem v prípade práceneschopnosti.

 

"Klasické cestovné poistenie hradí predovšetkým liečebné výdavky v prípade úrazu v zahraničí. Úrazové a zdravotné poistenie chráni pred ďalšími následkami úrazu a poskytne finančnú kompenzáciu, ktorú je možné použiť napríklad na úhradu nadštandardnej liečby, rehabilitácie alebo pomoc v domácnosti," vysvetlila produktová špecialistka MetLife Slovensko Erika Poleková.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies