Lufthansa vracia späť bezplatné nápoje v 1. triede: Dostanete čaj či kávu „zadarmo“

NETKY.SK • 3 Jún 2024, 12:37 • 2 min
Lufthansa vracia späť bezplatné nápoje v 1. triede: Dostanete čaj či kávu „zadarmo“

FRANKFURT NAD MOHANOM - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa oznámila, že počas leta bude opäť, aj keď zatiaľ v skúšobnej prevádzke, podávať bezplatné nápoje v 1. triede na letoch na krátke a stredné vzdialenosti, informovala DPA.

slovakia

left justify in out

To je ďalší signál, že letecký gigant má už najhoršie časy za sebou. Rozhodnutie prichádza tri roky po tom, čo Lufthansa zrušila bezplatné nápoje v 1. triede na takmer všetkých kratších letoch v reakcii na problémy a straty spojené s pandémiou ochorenia Covid-19.
 
Generálny riaditeľ Lufthansy Jens Ritter už predtým v niekoľkých rozhovoroch avizoval skúšobný návrat bezplatných nápojov v luxusnej triede v snahe zabezpečiť väčšiu spokojnosť zákazníkov.
 
K dispozícii budú vybrané nápoje ako čaj či káva, uviedla letecká spoločnosť. Reakcie zákazníkov sa budú zaznamenávať ako súčasť priebežných analýz ich spokojnosti.
 
Lufthansa ukončila bezplatnú službu v lete 2021, keď vrcholila pandémia a s ňou spojené obmedzenia, ktoré tvrdo zasiahli leteckú dopravu. Nahradila ju platenými ponukami.
 
Cestujúci v ekonomickej triede však za občerstvenie budú naďalej platiť, pričom teplé nápoje na palube stoja 3 až 3,50 eura, zatiaľ čo paradajková šťava je za 3,20 eura.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: DPA, Foto: thepointsguy
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies