Lucie Bílá a Kryštof sú víťazmi ankety Český slavík 2013

NETKY.SK • 24 November 2013, 10:46 • 2 min
Lucie Bílá a Kryštof sú víťazmi ankety Český slavík 2013

PRAHA - V kategórii spevák sa na zlatý stupienok po roku vrátil Karel Gott, je to jeho zlatý slávik s poradovým číslom 38.

slovakia

left justify in out

Populárna anketa Český slávik Mattoni 2013 má nové „zlaté meno“, keď kategóriu skupiny vyhrala kapela Kryštof. Je to ich prvé zlato v histórii tejto ankety, navyše, ich pieseň Cesta získala ocenenie ako najhranejšia skladba a videoklip roka. Zlatou slávicou je opäť Lucie Bílá, po roku sa zlatým slávikom v kategórii spevákov stal opäť Karel Gott, zlato si odnáša aj skupina No Name. Slávnostné vyhlásenie víťazov ankety sa uskutočnilo včera večer v pražskej Štátnej opere.

V kategórii speváčka si zlatého slávika prevzala Lucie Bílá, je to jej šestnásty zlatý slávik a siedmy po sebe nepretržite od roku 2007. Strieborného slávika si odnáša Lucie Vondráčková, ktorá striebornú pozíciu získala už šiestykrát po sebe. Bronzového slávika získala Aneta Langerová.

V kategórii skupiny došlo po šiestich rokoch k zmene, zlatého slávika získala skupina Kryštof, strieborná priečka patrí kapele Kabát, bronzového slávika si z javiska Štátnej opery odniesla skupina Chinaski. Richard Krajčo a kapela pozdravili divákov iba z videoprojekcie, pretože práve v tom čase mali koncert v Kutnej Hore.

V kategórii spevák sa na zlatý stupienok po roku vrátil Karel Gott, je to jeho zlatý slávik s poradovým číslom 38. Cenu prevzala manželka Ivana, nakoľko Karel Gott je na zahraničnom koncertnom turné. Iba o 47 bodov menej získal na druhom mieste Tomáš Klus, bronzový slávik patrí Richardovi Krajčovi. Karel Gott získal aj ocenenie Absolútny slávik.

Už po šiestykrát v histórii tejto ankety vyhlásili víťaza v kategórii Slávici bez hraníc, v ktorej sa volí najobľúbenejší slovenský interpret v Českej republike. Táto kategória pozná iba jedno meno víťaza, opäť ňou je košická skupina No Name, je to ich šiesty zlatý slávik do zbierky ocenení.

Víťazom v kategórii Objav roka sa stal Adam Mišík, mladší syn známeho hudobníka Vladimíra Mišíka. Od detstva hráva vo filmoch a televíznych seriáloch. Od roku 2008 hral a spieval v skupine Colorblinds. Sólovú dráhu odštartoval singlom Tvoje světy. Skokanom roka je formácia Abba Stars, Hviezdou internetu Johny Machet, najhranejšou skladbou rádia Impuls za rok 2013 je pieseň Cesta skupiny Kryštof s hosťujúcim Tomášom Klusom, pieseň z úspešného albumu Inzerát skupiny Kryštof. Cesta získala aj cenu českej MTV za videoklip roka.

Československá anketa Zlatý slávik prišla na svet v redakcii časopisu Mladý svět v závere leta roku 1962. S nápadom prišiel Ladislav Smoljak, v tej dobe člen redakčného tímu. Aj cenu vymyslel Smoljak, stala sa ňou púťová píšťalka, ktorá sa kupovala deťom a hovorilo sa jej "slávik". Prvým víťazom za rok 1962 bol Waldemar Matuška, v poslednom roku spoločnej ankety za rok 1991 vyhrali Pavol Habera, Iveta Bartošová a skupina Team. Prvý slávik v ére samostatných štátov sa u našich západných susedov uskutočnil v roku 1996 a jeho víťazmi boli Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Olympic.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies