Lotyšský parlament prijal rezolúciu, ktorá Rusko obviňuje z genocídy na Ukrajine

NETKY.SK • 21 Apríl 2022, 14:40 • 2 min
Lotyšský parlament prijal rezolúciu, ktorá Rusko obviňuje z genocídy na Ukrajine

RIGA - Lotyšský parlament vo štvrtok jednohlasne prijal rezolúciu, ktorá Rusko obviňuje z genocídy proti občanom Ukrajiny. Tento dokument takisto vyzýva ostatné členské krajiny EÚ, aby okamžite prestali dovážať ruskú ropu a plyn. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

slovakia

left justify in out

 

Parlament sa podľa tohto zdroja vyjadril k „rozsiahlemu svedectvu a dôkazom o brutálnych masových zločinoch spáchaných ruskou armádou". Tie zahŕňajú vraždy, mučenie, sexuálne zneužívanie a znesvätenie ukrajinských civilistov v mestách Buča, Irpiň, Mariupoľ a ďalších.

 

img

 

Rusko podľa dokumentu takisto Ukrajincov unáša a deportuje ich na svoje územie.

Po tom, ako sa ruské vojská čiastočne stiahli zo severnej časti Ukrajiny, boli objavené stovky tiel civilistov, pripomína DPA. Ukrajina a USA obvinili Rusko z genocídy a Medzinárodný trestný súd (ICC) so sídlom v Haagu začal vyšetrovanie. Rusko tieto obvinenia odmieta.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies