V Liptovskom Mikuláši úspešne prebehla akcia zameraná na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti

NETKY.SK • 24 Február 2024, 17:16 • 2 min
V Liptovskom Mikuláši úspešne prebehla akcia zameraná na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti

Liptovskomikulášski kriminalisti na základe operatívnych informácií vykonali vo štvrtok (22. februára) v Liptovskom Mikuláši akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti.

slovakia

left justify in out

Počas akcie bola obmedzená osobná sloboda 32-ročnému mužovi (z Liptovského Mikuláša) a zaistená biela kryštalická látka. Následne bol muž eskortovaný na príslušné policajné oddelenie za účelom vykonania potrebných procesných úkonov.

Zaistené veci boli zaslané na kriminalistickú expertízu. Predbežným skúmaním časti zaisteného materiálu bolo zistené, že ide o pervitín v množstve, ktoré zodpovedá minimálne 157 jednotlivým bežným dávkam drogy.

Vyšetrovateľ Policajného zboru obvinil 32- ročného muža za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Zároveň spracoval podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie.

Obvinený muž bol v minulosti  za obdobný skutok súdom právoplatne odsúdený. 

Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sarah Horová
Zdroj/foto: MINV SR (www.minv.sk)

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies