Lipták áj v roku 2012 kapitánom slovenského fedcupového tímu

NETKY.SK • 14 December 2011, 09:50 • 2 min
Lipták áj v roku 2012 kapitánom slovenského fedcupového tímu

Lipták áj v roku 2012 kapitánom slovenského fedcupového tímu - Tenis Matej Lipták bude aj v roku 2012 pôsobiť vo funkcii kapitána slovenského fedcupového tímu. S vedením Slovenského tenisového zväzu sa dohodol na predĺžení zmluvy na ďalšiu sezónu.

slovakia

left justify in out

img

Matej Lipták bude aj v roku 2012 pôsobiť vo funkcii kapitána slovenského fedcupového tímu. S vedením Slovenského tenisového zväzu sa dohodol na predĺžení zmluvy na ďalšiu sezónu.
"Dlho som zvažoval, či zostanem pri fedcupovom tíme. Napokon som sa rozhodol, že budem pokračovať v načatom diele. Zavážilo to, že máme perspektívny tím, ktorý môže veľa dosiahnuť. Je to pre mňa motivácia. Chceme sa už v roku 2012 pokúsiť o návrat do svetovej skupiny, hoci to nebude jednoduché. Už vo februári nás v bratislavskom NTC čaká duel proti Francúzkam, ktorým chceme odplatiť prehru z Limoges z roku 2009. Súperky som v poslednom období nejako špeciálne nesledoval. Kalkulujem aj s možnosťou, že vo francúzskom tíme nastúpi aj Marion Bartoliová, hoci vo Fed Cupe v posledných rokoch nehráva," povedal Lipták.
Fedcupový kapitán bude v novej sezóne pôosbiť aj ako osobný kouč Lukáša Lacka, ktorého začiatkok roka 2010 dostal na 60. miesto svetvého rebríčka ATP. "Mal som viaceré ponuky, napokon som sa rozhodol vrátiť sa k Lukášovi. Chcem ho potiahnuť minimálne tam, kde bol pred dvomi rokmi. Poznám ho asi najlepšie zo všetkých slovenských hráčov a verím, že naša spolupráca prinesie úspech," dodal Lipták.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies