Líder DĽR Zacharčenko utrpel pri paľbe v Debaľceve zranenie

NETKY.SK • 17 Február 2015, 21:20 • 2 min
Líder DĽR Zacharčenko utrpel pri paľbe v Debaľceve zranenie

KYJEV - Najvyšší predstaviteľ samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Alexandr Zacharčenko utrpel dnes zranenia počas intenzívnych bojov o strategické mesto Debaľceve.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Podľa informácií spravodajského ruského portálu vesti.ru sa Zacharčenko počas paľby pokúšal prebehnúť cez centrum mesta, keď dostal zásah do členka. Prvú pomoc mu poskytli bodyguardi, ktorí ho potom prepravili najskôr do poľnej nemocnice a následne do zdravotníckeho zariadenia v Alčevsku, ležiacom medzi Debaľceve a Luhanskom.

 

Zacharčenko bol počas prevozu pri vedomí a nenachádza sa v ohrození života.

 

Podľa vesti.ru Zacharčenko osobne riadil "čistenie" Debaľceve a vyzýval obkľúčených ukrajinských vojakov na kapituláciu. "Váš prezident vás zradil. Vy nie ste pre neho nikto, či vás je 5000 alebo 50.000. Pre Porošenka ste iba kusom mäsa", citoval lídra samozvanej DĽR portál vesti.ru.

 

Ruské médiá s odvolaním sa na proruských separatistov informovali, že pod ich kontrolou je už viac ako 80 percent mesta Debaľceve, z ktorého naďalej vytláčajú príslušníkov ukrajinskej armády. Separatistom sa mali vzdať desiatky ukrajinských vojakov.

 

Hovorca ukrajinskej armády Anatolij Steľmach informoval, že vládne sily sa preskupujú. "Nepriateľ strieľa na naše sily a zabral množstvo budov. Preskupujeme sa," oznámil Steľmach.

 

Po eskalácii bojov pri Debaľceve vyzval dnes ukrajinský prezident Petro Porošenko Európsku úniu, Severoatlantickú alianciu, Organizáciu pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe a Bezpečnostnú radu OSN, aby urobili maximum pre realizáciu mierového plánu. V Kyjeve o tom podľa agentúry DPA informoval jeden z Porošenkových spolupracovníkov, námestník šéfa prezidentskej administratívy Valerij Čalyj.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies