Letisko Piešťany má nové vedenie, Viskupič ho chce pripraviť pre investorov

NETKY.SK • 15 December 2017, 16:52 • 2 min
Letisko Piešťany má nové vedenie, Viskupič ho chce pripraviť pre investorov

PIEŠŤANY - Letisko Piešťany, a.s., má po piatkovom zasadnutí valného zhromaždenia nové vedenie. Vymenil sa v ňom aj zástupca Trnavského samosprávneho kraja.

slovakia

left justify in out

Členovia predchádzajúceho trojčlenného predstavenstva na čele s vtedajším predsedom Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Tiborom Mikušom a tiež členovia dozornej rady sa svojich postov vzdali ešte pred novembrovými krajskými voľbami.

 

Ako informoval súčasný predseda TTSK Jozef Viskupič, na dnešnom valnom zhromaždení spoločnosti Letisko Piešťany sa podarilo ustanoviť vedenie, ktoré on sám však považuje za dočasné. „Síce s mnohými problémami a myslím, že na šiestykrát sa to podarilo. To znamená, že sú zatiaľ ustanovení dvaja predstavitelia. Za TTSK je to predsedníčka predstavenstva Anna Mierna a za predsedu dozornej rady bol ustanovený Rastislav Mráz,“ uviedol Viskupič.

 

V priebehu ďalších mesiacov by mali byť zrealizované výberové konania na ďalšie posty v spoločnosti. Zároveň sa má začať s ozdravným programom. „Body, ktoré sme preberali na schôdzi, sa týkali nastavenia takých mechanizmov, aby sme viac ako dvojmiliónovú dlhovú službu, ktorú nám tu necháva predchádzajúce vedenie, dokázali riešiť a pripravili sme taký dlhodobo udržateľný plán, takže Letisko Piešťany bude oddlžené a kraj sa k nemu postaví ako k organizácii, kde vlastní 57 %,“ povedal predseda TTSK.

 

Podľa jeho slov bude dôležité pripraviť aj pôdu pre niekoľkých možných investorov, ktorí postupne prejavujú záujem o pôsobenie na letisku. „Nateraz počítam minimálne štyroch. Chcem, aby prišli do takej letiskovej infraštruktúry, ktorá zodpovedá dôležitosti a unikátnemu postaveniu letiska. Jednoducho povedané, o Letisko Piešťany je záujem. Nebude dlho trvať, aby sme pripravili pôdu na to, že budeme môcť s investormi rokovať zoči-voči, ako rovný s rovným a nie z pozície, že síce máme 20-miliónový účtovný majetok, ale dvojmiliónový dlh. Nedovolím, aby Letisko Piešťany skončilo v exekúcii alebo v likvidácii,“ skonštatoval Viskupič.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Filin
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies